Botka: Egymillió szavazó még hiányzik a Fidesz legyőzéséhez
Meg kell győzni az embereket, hogy nem tér vissza a 2010 előtti politika.
Meg kell győzni az embereket, hogy nem tér vissza a 2010 előtti politika.
Ma csak azok dolgoznak a baloldal és a liberalizmus újjászervezésén, akik e célra dedikált, önálló politikai közösségeket, pártokat építenek. Vélemény.
A MSZP-s polgármester a szmogriadó idejére ingyenessé tette a tömegközlekedést a városban, de a riadótervből nem derül ki, hogy milyen felhatalmazással dönthetett így.
Kezdődik az egyezkedés a baloldalon, elsőre nem tűnik könnyű menetnek.
„Szavazzatok ránk, hogy legyen állásunk” – nagyjából ezzel az üzenettel tudják a baloldali politikusok megörvendeztetni fogyatkozó számú híveiket. Nyíltan persze nem hangoztatják, már csak azért sem, mert nem érnek rá a szavazókkal kommunikálni, újabb és újabb belső egyeztetések kötik le az energiáikat. Ma például az MSZP elnöksége tárgyal a miniszterelnök-jelöltről, azaz Botka Lászlóról.
Molnár Gyula a Népszavának elmondta, ő is támogatja a szegedi polgármester miniszterelnök-jelölését. Elhatárolódott a Jobbikkal összefogástól is.
Egy hamis levélben azt ajánlották az Európai Bizottság nevében Szegednek, hogy vegyen részt egy jövőre induló kísérleti menekültbefogadási programban. Az uniós testület szóvivője megerősítette, hogy a levél hamis, nem indítanak ilyen programot. Botka László szegedi polgármester szerint már a borítékon látszott, hogy ócska provokációról van szó – derül ki az EUrológus cikkéből.
A nagyobb ellenzéki pártok nem akarnak igazából győzni: az MSZP lemészárolja egyetlen alkalmas miniszterelnök-jelöltjét, a DK pedig nem hajlandó megújítani magát politikai-kulturális értelemben – nyilatkozta a hvg.hu-nak az Együtt elnöke. Szigetvári ma szomorúbb, mint fél évvel ezelőtt, de nagyobb benne az elszánás: ha odajutna, államosítaná a legszűkebb Orbán-érdekkör vagyonát Garancsitól Mészáros Lőrincig.
A jelenlegi szocialista elnök Tóbiás József újrázna a szombati kongresszuson, több párttag szerint azonban Molnár Gyula volt kerületi polgármester lehet a befutó, bár nem túl meggyőző többséggel. Van, aki szerint az igazi kérdés, ki lesz a választmányi elnök, Botka László állítólag csak akkor vállalja a miniszterelnök-jelöltséget, ha megválasztják a választmány élére.
A magyar baloldal nincs olyan gyászos helyzetben, hogy temetői hangulat lengje körül – írja a HVG elemzése.